Wyszukiwarka opisów zawodów - Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie


Wyszukiwarka opisów zawodów

Nazwa: Pracownik pozycjonowania stron internetowych
Kod: 351403
Synteza:
Pracownik pozycjonowania stron internetowych zapewnia wysoką trafność wyszukiwania stron internetowych wśród wyników wyszukiwarek internetowych.
Pracownik pozycjonowania stron internetowych wykonuje działania, które mają na celu osiągnięcie i utrzymanie wysokiej pozycji wyszukanej strony internetowej wśród płatnych i bezpłatnych wyników wyszukiwarek internetowych. Do głównych zadań pracownika pozycjonowania stron internetowych należy przygotowanie wycen wraz z doborem pozycjonowanych słów kluczowych, przygotowanie szczegółowego audytu strony internetowej pod kątem poprawek wpływających na lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania oraz koordynacja budowania i zamieszczania odpowiednich wpisów z linkami do pozycjonowanej strony. Pracownik pozycjonowania stron internetowych orientuje się w zasobach i możliwościach firmy w celu określenia skuteczności i terminów realizacji usługi. W ramach kampanii linków płatnych zna odpowiednie narzędzia oraz potrafi tak skonfigurować wpis płatny, żeby odpowiednio realizował cele kampanii przy możliwie jak najniższym koszcie. Raportuje i monitoruje wyniki skuteczności swojej pracy.
Zadania zawodowe:
  • przygotowywanie analizy i wyceny pozycjonowania strony internetowej;
  • opracowywanie audytu strony internetowej pod kątem optymalizacji;
  • koordynowanie wprowadzania wpisów z linkami w Internecie wskazującymi na pozycjonowane strony;
  • prowadzenie kampanii linków płatnych;
  • raportowanie zmian w algorytmach silników wyszukiwarek internetowych;
  • monitorowanie skuteczności usługi i podejmowanie działań korygujących;
  • raportowanie efektywności działania usługi;
  • organizowanie stanowiska pracy zgodnie z zasadami i przepisami BHP, ochrony ppoż., ergonomii, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa danych i procesów przetwarzania informacji.
Do wykonywania zawodu pracownika pozycjonowania stron internetowych najczęściej wymagane jest wykształcenie średnie techniczne w kierunku informatycznym lub średnie ogólnokształcące. Osoba zatrudniona w tym zawodzie dodatkowo może podjąć studia wyższe oraz odbyć staż i szkolenia na stanowiskach pracy. Do samodzielnego wykonywania zadań zawodowych konieczna jest podstawowa znajomość języka angielskiego z uwzględnieniem specjalistycznego słownictwa związanego z informatyką. Wykonywanie zawodu nie wymaga specjalnych uprawnień.
Dodatkowe zadania zawodowe: .

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę